Kampe Fynsmesterskab 2017

Old Boys 30 år – Kreds 1 og Kreds 2:

De 2 kredsvindere  mødes i en turnering om at blive: Fynsmester 2017

Dato tiden og spillestedet er fastlagt til den: 29. oktober 2017 kl. 11,00 på Røde Stjernes anlæg.

Super Old Boys 38 år – Kreds 6 til Kreds 9:

De 4 kredsvindere mødes i en turnering om at blive: Fynsmester 2017

Dato, tiden og spillestedet er fastlagt til den: 8. oktober 2017 kl. 10,00 på Vissenbjergs anlæg.

Veteraner 45 år – Kreds 10 til Kreds 12:

De 3 kredsvindere samt bedste 2 er mødes i en turnering om at blive: Fynsmester 2017

Dato tiden og spillestedet er fastlagt til den: 8 oktober 2017 kl. 10,00 på Aarslevs anlæg.

Super Veteraner – 50 år Kreds 14 til Kreds 16:

De 4 kredsvindere mødes i en turnering om at blive: Fynsmester 2017

Dato tiden og spillestedet er fastlagt til den: 8 oktober 2017 kl. 10,00 på Birkendes anlæg.

Sølv – 7 mands 38 år – Kreds 18 og Kreds 19:

De 2 kredsvindere mødes og afgør hvem der skal være: Fynsmester 2017

Dato tiden og spillestedet er fastlagt til den: 25 oktober 2017 kl. 19,00 på Ringes anlæg.

Platin – 7 mands 50 år – Kreds 20:

Årets kredsvinder 7 mands fodbold – kreds 20 er: Fynsmester 2017

Guld – 7 mands 58 år – Kreds 21:

Årets kredsvinder 7 mands fodbold – kreds 21 er: Fynsmester 2017

Bronze – 7 mands 65 år – kreds 22:

Årets kredsvinder 7 mands fodbold – kreds 22 er: Fynsmester 2017

 

OLDBOYS:   VINDERNE  af Kreds 1 – 2 På Røde Stjernes anlæg

 TYPE HOLD  DATO  KLUB  KLUB  KL.  DOMMER
 OLDBOYS  Finale  29/10  Aarslev  Dalum  11.00
Dalum vinder


SUPER OLDBOYS: VINDERNE af Kreds 6-7-8-9
På Vissenbjergs anlæg


TYPE HOLD    DAG   DATO         KLUB          –        KLUB                    KL             DOMMER

SU.OLDBOYS     SØN   08/10          Fraugde 6        –       KRFK 9                 10:00          
KAMP 1

SU.OLDBOYS     SØN    08/10         FC Broby 8     –        NR.Lyndelse 7     10:00
Kamp 2

SU.OLDBOYS     SØN    08/10         Taber kamp 1           –          Taber kamp 2              11:30            


SU.OLDBOYS     SØN   08/10          Vinder kamp 1          –          Vinder kamp 2           11:30             
FINALE             Nr.Lyndelse Vinder

 

VETERANER: VINDERNE af Kreds 10-11-12- bedste 2 er
På Aarslevs anlæg

 

TYPE HOLD    DAG   DATO            KLUB         –        KLUB                  KL         DOMMER

VETERAN           SØN   08/10             OKS 10      –        Aarslev 10          10:00
Kamp 1

VETERAN           SØN   08/10             Strib 12      –        Fraugde 11         10:00           
Kamp 2

VETERAN           SØN   08/10              Aarslev     –       Fraugde               11:30           

VETERAN           SØN   08/10             OKS           –         Strib                   11:30
FINALE               Strib Vinder                                      

SUPER VETERAN: VINDERNE af Kreds 14-15-16-17
På Birkendes anlæg

 

TYPE HOLD    DAG   DATO            KLUB         –         KLUB                          KL              DOMMER

SU.VETERAN    SØN   08/10              B1909 14      –         OKS 16                         10:00               
Kamp 1

SU.VETERAN   SØN   08/10              Skamby 17     –        Agedrup 15                  10:00
Kamp 2

SU.VETERAN   SØN   08/10               B 1909         –         Agedrup                       11:30

SU.VETERAN   SØN   08/10              OKS              –          Skamby                         11:30
FINALE           Skamby Vinder                                 

 

SØLVHOLD: Vinderne af kreds 18-19
På Ringes anlæg

 

TYPE HOLD     DAG   DATO           KLUB        –      KLUB                  KL.        DOMMER

SØLVHOLD        Ons  25/10               Ringe 18     –      Od. KFUM            19.00           
FINALE   Ringe Vinder


PLATINHOLD – 7 mands 50 år – Kreds 20:

Årets kredsvinder 7 mands fodbold – i kreds 20 er:               FYNSMESTER 2017 =  Tåsinge
                                                                                                      

GULDHOLD – 7 mands 58 år – Kreds 21:

Årets kredsvinder 7 mands fodbold – i kreds 21 er:               FYNSMESTER 2017 =  Lumby88


BRONZEHOLD – 7 mands 65 år – kreds 22:

Årets kredsvinder 7 mands fodbold – i kreds 22 er:              FYNSMESTER 2017 =  OB