Kreds/Fynsmestre

Kreds/Fynsmestre 2017

Old Boys Kreds 1  Aarslev
Kreds 2  Dalum Fynsmester 2017 = Dalum

 

Super Old Boys Kreds 6 Fraugde
Kreds 7 Nr.Lyndelse/Søby
Kreds 8 FC Broby
Kreds 9 KRFK Fynsmester 2017 = Nr.Lyndelse/Søby

 

Veteraner Kreds 10 OKS 1
Kreds 11 Fraugde
Kreds 12 Strib
Bedste 2´er Aarslev Fynsmester 2017 = Strib

 

Super Veteraner Kreds 14 B 1909
Kreds 15 Agedrup
Kreds 16 OKS
Kreds 17 Skamby Fynsmester 2017 =  Skamby

 

Sølvhold Kreds 18 Ringe
Kreds 19 Odense KFUM Fynsmester 2017 = Ringe

 

Platinhold Fynsmester 2017 = Tåsinge

 

Guldhold Fynsmester 2017 = Lumby 88

 

Bronzehold Fynsmester 2017 = OB

Kreds/Fynsmestre 2016

Old Boys =
Kreds 1: Aarslev, 2er: Langeskov, Kreds 2: Fc Broby, 2er: DSIO. Fynsmester = DSIO

Super Old Boys =
Kreds 6: B.Marienlyst, Kreds 7: Rudkøbing, Kreds 8: FC.Broby, Kreds 9: Allesø. Fynsmester =  B.Marienlyst

Veteraner =
Kreds 10: Agedrup, Kreds 11: OKS 1, Kreds 12: Aarslev 1, Kreds 13: Strib. Fynsmester =  OKS 1

Super Veteraner =
Kreds 14: Langtved, Kreds 15: B.1909, Kreds 16: Skamby, Bedste 2er: OKS. FynsmesterLangtved

Sølvhold =
Kreds 18: Vindinge, Kreds 19: Allesø. Fynsmester = Vindinge

Platinhold = Fynsmester 2016 = Tarup/Paarup.

Guldhold = Fynsmester 2016 = Nørre Aaby.

Bronzehold = Fynsmester 2016 = OB.

 

Kreds/Fynsmestre 2015

Old Boys Super Old Boys Veteraner Super veteraner
Kreds 1 Langeskov Kreds 6 B.Marienlyst Kreds 10 Munkebo Kreds 14 Agedrup
Kreds 2 DSIO Kreds 7 Fraugde Kreds 11 OKS 1 Kreds 15 OKS
Kreds 3 FC Broby Kreds 8 Ejby Kreds 12 Aarslev 1 Kreds 16 Skamby
Bedste 2ér Middelfart Kreds 9 KRFK Kreds 13 Strib Bedste 2ér B1909
Fynsmester FC Broby Fynsmester Fraugde Fynsmester Aarslev 1 Fynsmester B 1909

 

Sølvhold Platinhold Guldhold Bronzehold
Kreds 17 Rolfsted Kreds 21 TPI Odense Kreds 19 Nr.Aaby Kreds 20 Tved
Kreds 18 Allesø
Fynsmester Allesø Fynsmester TPI Odense Fynsmester Nr.Aaby Fynsmester Tved

 

Kreds/Fynsmestre 2014

Old Boys Super Old Boys Veteraner Super Veteraner
Kreds 1 Kerteminde Kreds 6 B.Marienlyst Kreds 10 Vindinge Kreds 14 Fjordager
Kreds 2 DSIO Kreds 7 Fraugde Kreds 11 OKS 1 Kreds 15 Skamby
Kreds 3 Middelfart Kreds 8 Ejby Kreds 12 Ubberud
Bedste 2èr B.Marienlyst Kreds 9 KRFK Kreds 13 Strib
Fynsmester = B.Marienlyst Fynsmester = B.Marienlyst Fynsmester = OKS 1 Fynsmester = Skamby

 

Sølvhold Guldhold
Kreds 16 Rolfsted Kreds 18 Allested
Kreds 17 Allesø
Fynsmester = Allesø Fynsmester = Allested

 

Kreds/Fynsmestre 2013

Kreds 1 Kerteminde Kreds 6 B.Marienlyst Kreds 10 Munkebo Kreds 14 Langeskov Kreds 16 Sølvhold
Kreds 2 DSIO Kreds 7 Højby Kreds 11 ABB Kreds 15 Nr.Aaby Fynsmester Allesø
Kreds 3 Middelfart Kreds 8 Skt.Klemens/F Kreds 12 Assens
Bedste 2ér Røde Stjerne 2 Kreds 9 Klinte Grindløse Kreds 13 Strib Kreds 17 Guldhold
Fynsmester Middelfart Fynsmester B.Marienlyst Fynsmester Munkebo Fynsmester Nr.Aaby Fynsmester Allested

Kreds/Fynsmestre 2012

Kreds 1 Kerteminde Kreds 5 B. Marienlyst Kreds 10 Aunslev Kreds 14 Langeskov Kreds 16 Sølvhold
Kreds 2 DSIO Kreds 6 Fraugde Kreds 11 OKS Kreds 15 Skamby Fynsmester Allesø
Kreds 3 Morud Kreds 7 Nr.Lyndelse/Sø Kreds 12 Assens
Bedste 2èr Birkende Kreds 8 Verninge Kreds 13 Otterup Kreds 17 Guldhold
Kreds 9 Aunslev Fynsmester Korup
Fynsmester  DSIO Fynsmester B. Marienlyst Fynsmester Otterup Fynsmester Langeskov

Kreds/Fynsmestre 2011

 Kreds 1 Kerteminde Kreds 6 Munkebo 2 Kreds 10 B.1909 Kreds 14 B.1913 Kreds 16 Fynsmester
 Kreds 2 Ebberup Kreds 7 Nr.Lyndelse/Sø Kreds 11 Holluf/Pile Kreds 15 Nr.Aaby         Posten
 Kreds 3 Middelfart Kreds 8 Allested Kreds 12 OKS Kreds 17 Fynsmester
 Bedste 2èr Veflinge Kreds 9 Otterup Kreds 13 Otterup         Næsby
 Fynsmester Middelfart Fynsmester Munkebo 2 Fynsmester OKS Fynsmester Nr.Aaby

Kreds/Fynsmestre 2010

Kreds 1 Marienlyst Kreds 6 Agedrup/Bul Kreds 10 Dalby Kreds 14 B.1913 Kreds 16 Fynsmester Allesø
Kreds 2 Verninge Kreds 7 Verninge Kreds 11 OKS Kreds 15 Nr. Aaby
Kreds 3 Vissenbjerg Kreds 8 Kirkeby Kreds 12 Assens Kreds 17 Fynsmester Rolfsted
Bedste 2ér Kerteminde Kreds 9 Klinte/Grind Kreds 13 Aarup 2
Fynsmester Marienlyst Fynsmester Klinte/Grind Fynsmester OKS Fynsmester Nr.Aaby

Kreds/Fynsmestre 2009

Kreds 1 Agedrup/Bull Kreds 6 Langtved Kreds 10 Fjordager Kreds 14 Langeskov Kreds 15
Kreds 2 Ørbæk Kreds 7 Verninge Kreds 11 Korup Kreds 15 Nr.Åby Fynsmester =
Kreds 3 B.Marienlyst Kreds 8 Nr.Lyndelse/S Kreds 12 Assens Allesø GF
Kreds 4 Båring Kreds 9 Klinte Grindløse Kreds 13 Otterup
Fynsmester B.Marienlyst Fynsmester Verninge Fynsmester Assens Fynsmester Nr.Åby

Kreds/Fynsmestre 2008

Kreds 1 Kerteminde Kreds 6 Munkebo Kreds 10 B.Marienlyst Kreds 13 B.1913 Kreds 5
Kreds 2 Thurø Kreds 7 Verninge Kreds 11 Skt.Klemens/F Kreds 14 Strib Fynsmester =
Kreds 3 Veflinge Kreds 8 Brylle Kreds 12 Aarup Posten
Kreds 4 Bogense Kreds 9 Bogense Bedste 2´er Holluf Pile
Fynsmester Thurø Fynsmester Bogense Fynsmester Aarup Fynsmester B. 1913

Kreds/Fynsmestre 2007

Kreds 1 Munkebo Kreds 6 Munkebo Kreds 10 Munkebo Kreds 13 Kerteminde Kreds 5 Kreds 15
Kreds 2 Thurø Kreds 7 Agedrup/Bull Kreds 11 Ubberud Kreds 14 Vissenbjerg Fynsmester = Fynsmester =
Kreds 3 B.Marienlyst Kreds 8 FC Broby Kreds 12 Assens FC Særslev Skt.Klemens/F
Kreds 4 Middelfart Kreds 9 Bogense Bedste 2ér Skt.Klemens/F
Fynsmester Munkebo Fynsmester Bogense Fynsmester Munkebo Fynsmester Vissenbjerg

Kreds/Fynsmestre 2006

Kreds 1 KR 70 Kreds 6 Langtved Kreds 10 Fjordager Kreds 13 Søhus
Kreds 2 Ørbæk Kreds 7 Agedrup/Bull Kreds 11 B.B.B. Kreds 14 Vissenbjerg
Kreds 3 B.Marienlyst Kreds 8 FC Broby Kreds 12 Nr.Åby
Kreds 4 Gelsted Kreds 9 Bogense Bedste 2ér AFK Nyborg
Fynsmester B.Marienlyst Fynsmester  Bogense Fynsmester Nr.Åby Fynsmester Vissenbjerg